Himalájská sůl jako alternativa soli klasické

Sůl obsahuje sodík a chlorid. Sodík patří, v lidském těle, mezi důležité minerální látky. Nalezneme jej v mimobuněčných tekutinách, kde pomáhá s udržování správného tlaku a stálého vnitřního prostředí. Kromě toho má významný podíl na svalových a nervových přenosech. Velmi významným zdrojem tohoto minerálu je právě sůl.

 

Sůl každý z nás používá při přípravě jídel. Důležité je však nejen její množství, ale také kvalita. Velmi kvalitním druhem je sůl himalájská. Ta vznikala po velmi dlouhou dobu, krystalizací mořské vody, v himalájských oblastech. V současné době se sbírá na úpatí Himalájí. Obsahuje velké množství prvků nezbytných pro správné fungování našeho těla (kromě jiného i vápník, hořčík, fosfor, sodík nebo železo). Nalezneme v ní i stopové prvky (měď, jód, selen). Je to produkt čistě přírodního charakteru, který neobsahuje žádné přidané chemické látky. Růžové zbarvení soli dodá příměs železa.

  • Zdravotní přínosy himalájské soli

Díky obsahu tělu prospěšných látek nabízí himalájská sůl celou řadu zdravotních výhod. Pomáhá regulovat krevní tlak a cukr v těle, vyrovnávat pH, zlepšuje absorbci živin v oblasti zažívacího traktu, podporuje zdraví cév, kostí a dýchací soustavy, má pozitivní vliv na zdravý spánek, zpomaluje nástup prvních příznaků stárnutí, bojuje proti svalovým křečím.

  • Využití himalájské soli

Himalájskou sůl můžeme používat v kuchyni, dokonale nahradí klasickou sůl kuchyňskou. Velmi oblíbené jsou i dekorace, především ve formě solných lamp. Ty pomáhají čistit vzduch. Menší krystalky můžeme použít jako dekorativní prvky do misky nebo skleněné nádoby. Himalájská sůl je vhodná pro přípravu očišťující  a relaxační koupele. Z krystalů himalájské soli se vyrábějí i různé dekorativní předměty ve formě sošek.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení