Spirulina

Sladkovodní modrozelená řasa (sinice) spirulina patří mezi superpotravinyObsahuje mnoho vitamínů, minerálů, aktivních enzymů a více než 50 % bílkovin, což řasu řadí mezi nejvíce na proteiny bohaté přírodní potraviny. Řasy spiruliny jsou významným antioxidantem, posilují imunitu, pomáhají zvyšovat koncentraci a působí proti únavě. Spirulinu lze užívat jako speciální doplňky stravy ve formě tablet nebo bylinného extraktu.

Jak užívat spirulinu?

Tato supervýživná řasa je ideální k užívání při dietách a očistách organismu a je výjimečná svými nutričními hodnotami. Díky vysokému obsahu mikroživin dodá pocit sytosti, přitom nezatěžuje trávení.
Spirulinu začněte brát postupně a rozložte si jí do více dávek s jídlem nebo mezi jídly (ráno - odpoledne - večer), ať už jí budete užívat ve formě tablet, nebo prášku - prášek spiruliny můžete přidávat do smoothie, jogurtů nebo džusů a zmírnit tak její nahořklou chuť. Obecně doporučená denní dávka je mezi 1 - 8 g. Užívat spirulinu lze dlouhodobě, jde o naprosto přírodní produkt bez chemických látek, takže se jí nelze předávkovat. Mezi často kladené dotazy patří, jestli se dá ze spiruliny i péct. To samozřejmě můžete, teplem však snížíte její nutriční hodnotu. Je tedy lepší přidávat jí do jídla až těsně před servírováním.

   

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz