Lipo C Askor FORTE 60 kapslí

Kód: 16567
559 Kč –26 %
443 lipo c askor forte uro c 60
559 Kč –26 % 409 Kč 365 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Lipo-C-Askor Forte, doplněk stravy, 60 kapslí = 30g LIPOZOMÁLNÍHO VITAMINU C. Obsahuje RosaCelip-LD® s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery). V jednom balení získáte ideální dávku vitaminu C na 1 měsíc!

Exp.: 1/2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doporučeno: při stavech provázených zvýšenou potřebou obranyschop-nosti a odolnosti organismu.

Vitamin C přispívá:

  • k normální funkci imunitního systému,
  • k duševní rovnováze, normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy,
  • k antioxidační ochraně buněk proti oxidačnímu stresu,
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
  • k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
  • ke zvýšenému vstřebávání železa.

Plod šípkové růže přispívá:

  • k přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu,
  • k normální funkci dýchacího systému.

Dávkování: pokud není doporučeno jinak, dospělí 1–2 kapsle 2x denně (ráno nalačno a večer), děti od 6 let 1 kapsli denně, zapít dostatečným množstvím tekutiny, pokud možno ráno nalačno. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Složení: 1 kapsle obsahuje 520 mg RosaCelip-LD®, z toho 500 mg vitamin C (625 % RHP), 10 mg bioflavonoidy z citrusových plodů, 10 mg extrakt z plodu šípku. Pomocné látky: mastné kyseliny. Kapsle je rostlinného původu (HPMC).

Uchovávání: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě (15–25 °C), chraňte před přímým slunečním zářením.

Objem: 60 kapslí

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Doplněk stravy nenahrazuje vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí!

Obsahuje vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku a tukové látky z rostlinných zdrojů. Jde o výsledek spojení tradičních znalostí a moderní technologie vyvinuté americkými a českými odborníky, přičemž uvedené složení bylo formulováno pod názvem RosaCelip-LD®. Přečtěte si prosím pozorně následující text, který obsahuje důležité informace o doplňcích stravy řady LIPO C ASKOR.

O lipozomální technologii

Lipozomální technologie je jednou z průlomových technologií používaných ve farmacii a v potravinářství, pomocí níž lze důležité účinné látky dodat v dostatečném množství přímo k příslušným orgánům a tak zvýšit jejich biologickou dostupnost. Tato technologie totiž umožňuje pozvolné uvolňování a cílený transport v organismu, protože zajišťuje vynikající vstřebávání účinné látky ze zažívacího traktu do krve.

Lipozomální vstřebávání není ničím neznámým ani v přírodě: například v mateřském mléce jsou živiny chráněny tukovými látkami (fosfolipidy), aby je organismus kojence dokázal co nejlépe vstřebat a zužitkovat.

Lipozomální vstřebávání je v případě RosaCelip-LD® pro vitamin C zásadní z hlediska jeho ochrany v rámci distribuce přes žaludek do střev a biodostupnost pro imunitní, nervové a další buňky. Lipozomální vstřebávání ze střeva do krve není omezováno střevními transportéry (jako je tomu u běžných perorálních forem včetně forem s pozvolným uvolňováním bez lipozomálního vstřebávání). RosaCelip-LD® tak udržuje oproti běžnému vitaminu C v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

Problematické vstřebávání vitaminu C několikanásobně zlepšuje RosaCelip-LD®   

Organismus je schopen vstřebávat vitamin C ze střeva do krevní plasmy jen v omezené míře, takže přebytečné množství, které se po perorálním požití nedokáže vstřebat, je během několika hodin vyloučeno stolicí. Výzkumy ukazují, že po jednorázovém požití například 1000 mg klasického vitaminu C se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho například na úrovni imunitního či nervového systému zužitkovat. Nadto neabsorbovaný vitamin C zůstává ve střevě a v jeho prostředí dráždí žaludek, způsobuje průjem a může se měnit na oxalát, který se vylučuje ledvinami, přičemž právě oxalát (nikoliv vitamin C) zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Jak ukázaly farmakokinetické studie, lipozomální vstřebávání vitaminu C v RosaCelip-LD® není omezováno střevními transportéry, a proto ani nehrozí kumulace vitaminu C ve střevě, potažmo jeho významná přeměna na oxalát s následnou tvorbou ledvinových kamenů. 

Proč je důležité, aby měl náš organismus dostatečný přísun vitaminu C?

Vitamin C je pro náš organismus nezbytnou fyziologickou účinnou látkou, kterou není lidský organismus schopen syntetizovat, a proto jsme odkázáni na jeho každodenní suplementaci.  Vitamin C je potřebný k antioxidační ochraně organismu proti oxidačnímu stresu, k zajištění fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.). Bez vitaminu C by nefungovaly základní buňky imunitního systému (leukocyty) jako fagocyty, které likvidují v organismu všechny cizorodé látky (viry, bakterie ad.). A nefungovala by ani lymfocytová část obranných mechanismů působící například proti nádorovým buňkám. Vysoké koncentrace vitaminu C se udržují také v nervových buňkách, respektive v mozku, přičemž je prokázaný vliv vitaminu C na fungování nervového systému včetně pozitivního vlivu na IQ u školních dětí. Studie ukázaly, že výskyt onemocnění je spojen se sníženou hladinou vitaminu C, jež se často nijak neprojevuje, avšak vede k rozvoji oxidačního stresu, jehož nežádoucí nadbytek poškozuje zdravé buňky, respektive zdravé tkáně, které vede k chronicky zánětlivé a také například alergické reakci. Je prokázáno, že alergická onemocnění často doprovází deficit vitaminu C, přičemž vitamin C (ve vyšších dávkách a liposomální formě, která zajistí dostatečnou biologickou dostupnost) díky svému antioxidačnímu a protizánětlivému působení může přispět ke snížení tíže projevů a proti novému vzplanutí (exacerbaci) alergických onemocnění. Je také prokázáno, že zajištění dostatečně vysoké hladiny vitaminu C v krevní plasmě vede k udržení či obnově fyziologických funkcí, což má zásadní význam pro antioxidační ochranu a normální fungování zdravých imunitních, nervových, jaterních, střevních, svalových a dalších buněk. Teprve nedávno byla objevena zcela překvapivá a zásadní role, kterou má vitamin C pro fungování genů tak, aby embryonální vývoj probíhal normálně, tj. fyziologicky.  Z toho vyplývá důležitost dostatečného příjmu vitaminu C během těhotenství.  Jeho nedostatek může vést ke vzniku vývojových poruch (postihující především mozek, míchu a páteř) a zvýšenému riziku předčasného porodu. Vitamin C díky této takzvané epigenetické roli ovlivňuje vývoj i zdravotní stav po celé dětství, v dospívání a v dospělosti. Jak ukázaly některé studie, u onkologických onemocnění je vlivem nedostatku vitaminu C potlačená aktivní demetylace DNA  v buňce, což může být jedním ze spouštěcích faktorů kancerogeneze. Snížená hladina vitaminu C vede k epigenetickým změnám, které mohou vyústit například v neurodegenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova a Alzheimerova nemoc. Existují studie, které prokazují, že normální fyziologická hladina vitaminu C je jedním z faktorů, které působí proti vzniku tohoto onemocnění. Nutno dodat, že většina zvířat si vytváří vitamin C v játrech z glukózy v množství, které odpovídá mnohonásobku denní dávky doporučené pro dítě a dospělého člověka. 

Vitamin C a bioflavonoidy z citrusových plodů a extrakt plodu šípku mají synergický vliv na organismus

Do kombinace k lipozomálnímu vitaminu C je vhodné přidat bioflavonoidy z citrusových plodů. Podle současných poznatků mezi obsahové látky patří například citrin, quercetin a rutin. Uvedené obsahové látky mají řadu podpůrných účinků k vitaminu C, a to zejména na úrovni jeho antioxidační ochrany a posílení normální imunity proti respiračním infekcím. Nadto například snižují výskyt oparu, posilují slabé žilní stěny, a proto se často používají u hemeroidů, křečových žil, krvácejících dásní ad. V případě extraktu z plodu šípku patří mezi obsahové látky vitamin A, E, K, vitaminy skupiny B: thiamin, riboflavin, niacin, kyselina pantotenová, pyridoxin. Z minerálů je to vápník, železo, horčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan. Obsahové látky plodu šípkové růže mají řadu podpůrných účinků k vitaminu C. Především jde o oblast podpory normální funkce imunity (kromě vitaminu C zde hraje roli i např. obsažený zinek, vitamin A a pyridoxin). Důležitý je obsah flavonoidů, anorganických kyselin, které brání oxidaci vitaminu C, udržují jej tak v aktivní formě a zvyšují tím jeho stabilitu. Další obsažené polyfenoly (katechin, quercetin) a karotenoidy (např. lykopen, zeazanthin, lutein) přispívají k synergickému ochrannému antioxidačnímu účinku. Důležitou antioxidační složkou jsou i karotenoidy, např. lykopen, který hraje důležitou roli v kardiovaskulární oblasti. V této souvislosti  studie prokázaly, že extrakt ze šípku podporuje normální funkci oběhového systému (např. tím, že přispívá k normalizaci hladiny cukru a triglyceridů tvořících tukové tkáně); plod šípku může působit také jako růstový faktor pro beta-buňky slinivky břišní. Jak ukázal výzkum, mnohostranné prospěšné účinky plodu šípkové růže nejsou vázány pouze na jednotlivé obsažené látky, ale jsou výsledkem společného synergického působení řady komponent, které vedou především k posílení obranyschopnosti a celkové odolnosti organismu.

Návod k použití Uro-C-Kontrol, testovací proužky

Účel použití:

Testovací proužky zdravotnického prostředku pro použití in vitro URO C-KONTROL® slouží k orientačnímu stanovení koncentrace kyseliny askorbové v moči. Výsledek testu hodnotí lékař.

Reagencie:

1 testovací proužek s chelatačním činidlem, polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem.

Mechanismus účinku: Test podává orientační informaci o případném deficitu kyseliny askorbové v organismu a jeho míře. Metoda je založena na působení komplexního chelatačního činidla s polyvalentním kovovým iontem a barevným indikátorem, reagujícím úměrně koncentraci kyseliny askorbové změnou barevného odstínu. Testovací proužky jsou tvořeny nosičem z umělé hmoty, na němž je upevněna jedna indikační zóna.

Balení: Balení obsahuje 4 testovací proužky v primárním ochranném obalu (sáček) a přiložený návod k použití.   

Skladování: Výrobek uchovávejte v originálním ochranném obalu při teplotách od 15° C do 30° C. Chraňte před mrazem, vlhkostí a horkem. Výrobek neskladujte v chladničce ani v blízkosti topných těles. Chraňte rovněž před přímým slunečním světlem, aby nedošlo k vyblednutí barevné srovnávací stupnice na obalu.

Upozornění: Jeden testovací proužek je určen k jednorázovému použití. Opakované použití proužku je vyloučeno. Pro správnou funkci výrobku je nutno přesně dodržovat podmínky skladování, postup při odběru vzorků moči i postup testu  a nedotýkat se proužku v místě testovací zóny. Po otevření spotřebujte do 90 dnů. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti na obalu a v případě poškození obalu.

Postup odběru moči: Odeberte moč do suché a čisté sběrné nádoby. Moč neodstřeďujte. Před testováním vzorek dobře promíchejte. Analýza moči musí být provedena neprodleně. Vzorky moči musí být vždy získávány a udržovány za hygienických podmínek.

Provedení testu: Bezprostředně před použitím vyjměte proužek z balení. Nedotýkejte se rukou reagenční zóny proužků. Položte proužek svisle do vyšetřované moči na 1-2 sekundy, aby zóna byla smočena močí.  Reagenční zónu proužku lze také nastavit do středního proudu moči. Proužek otřete hranou o okraj odběrové nádoby, aby byla odstraněna přebytečná moč. Položte proužek na vodorovnou, čistou, suchou a savou podložku. Po 30 sekundách vyhodnoťte zbarvení reagenční zóny srovnáním s barevnou stupnicí na obalu. Umělé osvětlení může způsobit zkreslení vyšetření. Jeden testovací proužek není možné použít opakovaně.

Výsledek a objasnění jeho významu: Na obalu je umístěna stupnice, s níž je zbarvení proužku půl minuty po namočení v čerstvé moči porovnáváno. Na stupnici jsou vyznačeny hladiny vitaminu C, a to 1, 10, 20, 50 a 100 mg/dl. Ideální hodnota vitaminu C je 100 mg/dl. Na stupnici je vyznačena žlutou barvou. Ta indikuje, že fyziologické požadavky organismu na antioxidační kapacitu a biochemické reakce (např. na úrovni imunitního, nervového, kardiovaskulárního systému), do kterých vstupuje kyselina askorbová, jsou saturovány. V případě nedostatku vitaminu C, což indikují hodnoty  zeleného zabarvení, je vhodné denní příjem vitaminu C navýšit.

Omezení a možné chyby: Denní močový výdej kyseliny askorbové je závislý na fyziologických požadavcích organismu na ochrannou antioxidační kapacitu a biochemické reakce, do nichž vstupuje kyselina askorbová, přičemž těmto požadavkům musí odpovídat její denní příjem. Je-li moč příliš zředěná, její vzorek nemusí obsahovat dostatečné množství kyseliny askorbové. Z tohoto důvodu je žádoucí odebrat a otestovat první ranní moč, kde koncentrace jednotlivých komponent bývá zpravidla nejvyšší a ustálená. Vliv léčiv nebo jejich metabolitů na obsah kyseliny askorbové není doposud v plné míře objasněn. Citlivost testu může být v průběhu dne ovlivněna variabilitou složení moče. Jako u všech diagnostických testů by definitivní diagnóza neměla být stanovena na základě jediného testu, ale měla by být stanovena výhradně lékařem poté, co byly vyhodnoceny všechny klinické a laboratorní nálezy.

Ochrana zdraví: Výrobek neobsahuje jedovaté látky. Při provádění testu je třeba dbát zásad osobní hygieny.

Likvidace: Vyšetřenou moč vylijte do toaletní mísy a spláchněte. Prázdné obaly a použitý proužek vhoďte do komunálního odpadu.

Výkonnostní charakteristiky: na požádání jsou k dispozici u výrobce

Po otevření spotřebujte do 90 dnů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamín C
Hmotnost: 0.1 kg
Obsah: 60 cps
Zařazení: Doplněk stravy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz