Využijte zdravotní účinky červeného jetele

Tyto drobné růžové kvítky jsou ozdobou snad každé louky. Víte však, že mohou blahodárně působit i na naše tělo a především to ženské v období klimakteria.

Klimakterium

Klimakterium (menopauza) je přirozené období v životě každé ženy, které přináší celou řadu nepříjemných zdravotních stavů a potíží. Ty jsou spojeny především s ustávající činností vaječníků.

Mezi některé z nich patří návaly horka, pocení, nespavost, únava, rozladěnost, bolesti hlavy.

Extrakt z červeného jetele může pomoci některé z těchto příznaků potlačit. Je velkou zásobárnou fytoestrogenů (především izoflavonů), které pomáhají aktivovat zpomalený metabolismus pokožky, zpomalují řídnutí kostí a pomáhají podporovat činnost kardiovaskulární soustavy. Užívání výtažků z jetele může pomoci zmírnit návaly, pocení, podpoří zdravý spánek.

Další oblasti působnosti

Vysoký cholesterol – zvyšuje riziko vzniku infarktu nebo mrtvice. Pravidelné popíjení čaje pomáhá hladinu upravit.

Pevné kosti – zpomaluje proces vzniku osteoporózy.

Játra – filtrují toxiny a podporují produkci žluči, která je potřebná pro správné trávení tuků. Jetel podporuje jejich činnost.

Katary a infekce trávicí soustavy – jako podpůrný prostředek při dietě. Lze jej využít díky obsahu dezinfekčních látek.

Detoxikace – extrakt bývá často součástí čistících bylinných směsí. Pomáhá čistit krev a má blahodárný vliv na lymfatický systém.

Respirační onemocnění – nachlazení, bronchitida, angína či chřipka. V těchto případech se využívá kombinace dezinfekčních a detoxikačních účinků jetele, který pomáhá organismu snáze a rychleji ničit viry a bakterie. Ulehčuje odkašlávání.

Metabolismus – podporuje činnost trávicí soustavy, pomáhá urychlovat trávení, reguluje hladinu špatného cholesterolu.

Ledviny – má lehce močopudné účinky, pozitivně působí při výskytu ledvinových kamenů.

Pokožka – obklady z jetele lze přikládat na špatně hojící se rány či aknózní pleť.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení