Mrkvový olej pro pleť i naše zdraví

Mrkvový olej patří mezi oleje čistě přírodní, proto si získává v kosmetice, a především v péči o pleť, velkou oblibu.

Přírodní oleje se vyrábějí bez použití barviv ani žádných umělých a konzervačních složek, díky čemuž jsou k naší pokožce maximálně šetrné. Protože se vyrábějí lisováním za studena, zachovávají si tolik ceněné minerály a vitamíny. Na pokožce nezanechávají pocit mastnoty.

Účinné látky obsažené v mrkvovém oleji

Olej je bohatý na celou řadu vitamínů – A, B, C, E, K, betakaroten (ideální při opalování, má protizánětlivé účinky, zpomaluje procesy stárnutí pokožky), minerálů ( vápník, draslík, sodík, hořčík, železo, fosfor, křemík a síra). Je velice koncentrovaný, takže je vhodné jej ředit s nějakým oleje nosným (slunečnicový, mandlový, olivový).

Účinky a využití oleje

Olej chrání pokožku před UV zářením a volnými radikály, vyživuje ji, podporuje její pružnost. Pozitivně působí proti zánětům, zpomaluje procesy stárnutí, podporuje regeneraci kožních buněk, podrážděnou pokožku zklidní a je vhodný i pro péči o pokožku problematickou.

Vitamín A, který je v oleji obsažen, podporuje produkci kolagenu, díky kterému je pokožka pružnější a vláčnější.

Jako nosný olej je ideální slunečnicový, který obsahuje kyselinu linolovou (pokožku chrání, zjemňuje, hydratuje a má protizánětlivé účinky).

Olej může být použit i jako součást při výrobě přírodních mýdel, krémů, balzámů na rty nebo šamponů. Má přirozený UV faktor, díky čemuž je vhodný jako přísada do krémů na opalování, které také napomáhá prodloužit.

Našli bychom jej také v celé řadě přípravků určených na léčbu kožních problémů (lupénka, ekzém, spáleniny).

POZOR – pokud jej budete přidávat do kosmetiky, kterou nebudete oplachovat, dejte jen malé množství, způsobuje oranžové zbarvení.

Pokud máte pleť citlivou, před jeho používáním nejprve proveďte test snášenlivosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz