Víte, co je kombucha

Kombucha bývá zařazována mezi potraviny funkční a to díky svému potenciálně příznivému vlivu na naše zdraví. Je to dokonalý doplněk pro pestrou a vyváženou stravu. Není však vhodný pro těhotné a kojící nebo osoby s oslabenou imunitou. Větší konzumace také může způsobovat bolest žaludku nebo nevolnost.

Ve své podstatě se jedná o fermentovaný čaj, který obsahuje probiotika a antioxidanty. Jeho užívání bylo zaznamenáno již v dávné minulosti a domovinou je Japonsko a Čína.

Příprava kombuchy

Pro její přípravu jsou potřebné specifické kmeny bakterií, kvasinek a cukr, které se přidají do černého či zeleného čaje, kde se nechávají kvasit po určitou dobu. Pro její přípravu si lze zakoupit specifickou mateřskou houbu.

Zdravotní přínosy kombuchy

  • Zdroj probiotik

Fermentované potraviny (jogurty, zelí, pickles, kimchi, kefír) obecně jsou dokonalým zdroje probiotik. Kombucha je také produktem tohoto procesu a díky tomu obsahuje velké množství probiotických bakterií kyseliny mléčné. Ty napomáhají vyrovnávat střevní mikroflóru a podporují dobré trávení.

  • Zdroj antioxidantů

Antioxidanty pomáhají našemu tělu v boji proti oxidačnímu poškození, které způsobují volné radikály. Ty vznikají jako vedlejší produkt procesů probíhajících v našem těle. Vzhledem k tomu, že kombucha se připravuje pomocí zeleného čaje, v němž jsou antioxidanty nazývané polyfenoly, může nám je poskytnout.

  • Snížení rizika onemocnění srdce

Nemoci srdce patří celosvětově mezi jednu z hlavních příčin úmrtí. Kombucha, díky zelenému čaji, pomáhá reguloval hladinu cholesterolu v krvi, který se na onemocnění kardiovaskulárního systému podílí.

  • Zdroj vitamínů
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení