Avokádo nejen do salátů

avokado

Toto chutné exotické ovoce do svého jídelníčku zařazuje mnoho z nás. Můžete z něj udělat pomazánku, přidat jej do salátů, má skvělou chuť! První použití avokáda se objevilo necelých tři sta let před naším letopočtem v Mexiku. Avokádo bylo využíváno Aztéky jako afrodiziakum. Má spoustu skvělých užitků pro lidské tělo.

Síla avokáda

Jde o divoký plod, který pochází ze středu Jižní Ameriky. Nejčastěji je k dostání v zelené barvě, v hruškovitém tvaru a s hladkou slupkou. Můžete jej využít v kuchyni, je to ovoce, ze kterého však můžete vyrábět pomazánky, pasty, pesta, dávat jej do salátů a podobně. Zralé avokádo poznáte tak, že má temně fialovou barvu slupky, když jej lehce zmáčknete, mělo by být měkké. Nejlepší avokádo má máslovou konzistenci, v obchodech často najdete avokádo zelené a tvrdé, tedy nezralé, nechejte jej doma dozrát.

Nemusíte avokádo však využívat jen v kuchyni, můžete jej skvěle použít také v kosmetické sféře, kdy si můžete vytvářet také pleťové masky nebo masky na vlasy, které skvěle hydratují a vyživují vaší pleť, vlasy a pokožku.

Avokádo má řadu skvělých výhod pro vaše zdraví. Jaké například?

  • Pomáhá snižovat hladinu inzulínu

  • Má velmi dobrý vliv na kůži a vlasy

  • Snižuje hladinu cholesterolu

  • Příznivě působí na mozek a na nervy

  • Vhodné pro všechny, kteří mají problémy s žaludečními vředy

  • Vhodný pro sportovce, kteří chtějí podpořit svou vitalitu

Zdravý přínos avokáda

Avokádo je zásadité, obsahuje kvalitní rostlinné tuky a minerální látky, které tělu prospívají. Obsahuje železo, které je dobře vstřebatelné, dále také tuky, fosfolipidy. Obsahuje až 30% tuků ve formě prospěšných nenasycených mastných kyselin. Dále obsahuje také bílkoviny, draslík, lecitin, vápník, fosfor a vitamíny A, B, C a E. Také v něm najdete například vitamín B6, který podporuje činnost neuronů.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz