Proč je dobré mít v jídelníčku fermentované potraviny

fermentovane-potreviny

Možná jste již někdy název „fermentované potraviny“ slyšeli, možná vám nic neříká. Přesto tyto potraviny většina z nás ve svém jídelníčku nalezne.

Fermentace potravin

Tento typ potravin vzniká za pomocí kvasných bakterií a dalších mikroorganismů.

Výhody této úpravy spočívají ve vyšší nutriční hodnotě potravin a také delší trvanlivost.

Vhodná je konzumace po užívání antibiotik, která narušují střevní mikroflóru.

Příklady fermentovaných potravin

Nakládaná zelenina

Kysané zelí – pravděpodobně nejznámější a nejvíce používaný druh fermentovaných potravin. Obsahuje velké množství vitamínů (C, B, K), minerálů (sodík, železo, mangan), enzymů, vlákninu a užitečné druhy bakterií. Také obsahuje lutein (antioxidant). Má probiotické vlastnosti.

Pickles – kvašená zelenina (nejčastěji okurky, červená řepa, mrkev či cibule). Vyrábí se fermentací v solném roztoku. Má nízký obsah kalorií a obsahuje velké množství probiotických bakterií, které podporují správné trávení.

Kimchi – kořeněný pokrm, který obsahuje nakládanou kvašenou zeleninu (nejčastěji zelí) a různé druhy pikantního koření (chilli, zázvor, česnek). Obsahuje velké množství kyseliny mléčné, je dobrým zdrojem vlákniny, vitamínů (A, B, C, K) a minerálů.

Mléčné výrobky

Kefír –  kvašený mléčný nápoj, který obsahuje bakterie mléčného kvašení a prospěšné kvasinky. Je velkým zdrojem probiotik a většinou jej dobře snášejí i lidé s intolerancí na laktózu.

Podmáslí – vzniká při stloukání másla nebo se připravuje fermentací pomocí bakterií mléčného kvašení. Obsahuje velmi málo tuku, celou řadu vitamínů a některé druhy minerálů. Přispívá ke správné funkci střevní mikroflory.

Kombucha

Vzniká za pomoci černého nebo zeleného čaje a symbiotické kolonie bakterií a kvasine.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení