Mořské řasy jsou zdrojem potravy nejen pro oceánské tvory

seaweed-2360116_1280

Jedlé mořské řasy se objevují podél skalnatých břehů celého světa. Největšími konzumenty jsou však asijské země mezi něž patří Japonsko, Korea nebo Čína. Jsou potravinou velmi univerzální a lze je využít v celé řadě pokrmů, salátů nebo koktejlů.

Rozdělují se podle barev a nejčastěji se konzumují Nori, Wakame Kombu či Chlorella.

Nori se nejčastěji používá pro přípravu sushi, z Wakame se připravuje salát, ale lze ji i vařit. Kombu je řasa s velmi silnou chutí, velmi často se nakládá nebo se využívá pro přípravu polévek a Chlorellu si můžete pořídit jako doplněk stravy.

Zdravotní přínosy

Mořské řasy obsahují celou řadu tělu prospěšných látek. Patří mezi ně vláknina, vitamíny,  minerály, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny. Naopak má malé množství tuků.

  • Jód

Jód   je látka potřebná pro správnou funkci štítné žlázy. Ta uvolňuje hormony kontrolující růst, energii, reprodukci a opravu poškozených látek.

  • Vitamíny

Mezi vitamíny, které se v řasách nacházejí, patří riboflavin, thyamin a vitamíny A, B12, C, E a K.

  • Minerály a stopové prvky

Kromě již výše zmíněného jodu je to železo, mangan, zinek, sodík, vápník či hořčík.

  • Antioxidanty

Tyto látky pomáhají v boji proti volným radikálům, které poškozují naše buňky. Také mohou způsobovat některé zdravotní obtíže mezi něž náleží srdeční choroby či diabetes.

  • Pomoc při hubnutí

Mořské řasy obsahují velké množství vlákniny a nemají žádné kalorie. Vláknina navozuje pocit sytosti a má pozitivní vliv na činnost trávicí soustavy.

  • Podpora srdce

Jednou z hlavních příčin úmrtí jsou celosvětově srdeční choroby. Mezi faktory, které jejich výskyt zvyšují, patří vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, nadváha, malá fyzická aktivita a kouření. Mořské řasy pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení