Jak na strie

strie

Vedle celulitidy představují strie jeden z nejčastějších kosmetických problémů, především u žen. Jsou to drobné jizvičky, jež se objevují na povrchu kůže a to především v problémových oblastech lidského těla není možné se jich úplně zbavit, ale můžeme jim předcházet či je částečně eliminovat.

Strie bývají nejčastěji spojovány s těhotenstvím. Objevují se však i u těch, kteří rychle přibrali na váze. Také mohou být podmíněny rodinnou anamnézou. I hormonální změny mají vliv na tvorbu strií.

Nejsou bolestivé ani pro naše zdraví škodlivé, přesto se jich snažíme zbavit, neboť nejsou estetické.

Dostatečná prevence

Strií se úplně nezbavíme, neboť trvale poškozují kůži. Do jisté míry jim můžeme předcházet.

Mezi preventivní opatření patří:

  • dostatečný přísun tekutin
  • správná životospráva
  • promazávání problematických partií
  • prokrvující masáže
  • pozvolné posilování
  • vhodné potraviny v jídelníčku – především s vysokým obsahem kolagenu

Do jídelníčku zařaďte…

Tučné ryby – obsahují omega 3 mastné kyseliny a vitamín E. Tyto živiny podporují normální strukturu buněk a pružnost pokožky. Zvyšte proto konzumaci lososa, sardinek, makrel či sleďů.

Ústřice – obsahují velké množství zinku, který omezuje výskyt strií, díky tomu, že podporuje zdraví pokožky. Také je potřebný pro produkci kolagenu, díky němuž je pokožka pružnější a lépe odolává vzniku strií.

Citrusové plody – především pomeranče, limetky a citrony, které jsou výborným zdrojem vitamínu C. Ten podporuje tvorbu kolagenu.

Kosmetická péče

Mangové máslo – pomáhá pokožku vyživovat a podporuje její obnovu. Pro tento případ je ideální v kombinaci s kokosovým olejem.

Měsíčková mast – napomáhá zklidnit a regenerovat pokožku.

Také pomáhají krémy s hojivým účinkem a obsahem bepanthenu, kostivalu, rakytníku nebo panthenolu. Krémy se lehce vmasírovávají na postižená místa.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz