5 základních způsobů, jak posílit imunitu

Imunitní systém je pro správné fungování našeho těla velmi důležitý. Jeho úkolem je eliminovat a likvidovat škodlivé bakterie a mikroorganismy, které se do našeho těla dostávají z vnějšího prostředí. Mohou se však vyskytovat i uvnitř organismu.

Pokud dojde k oslabení imunity, projeví se to různými způsoby. Mezi ty nejčastější patří vyšší náchylnost k různým druhům infekcí.

Jak posílit imunitu přirozenou cestou?

Na imunitu má vliv nejen náš životní styl, ale také životní prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme. Imunitu můžeme posilovat různými způsoby.

  1. Vhodné potraviny

Základ pro naše zdraví tvoří vhodná strava. Samozřejmostí je čerstvé ovoce a zelenina. V jídelníčku by se však měla objevit také probiotika, jež pozitivně ovlivňují zdraví střev, které s dobrou imunitou také souvisí. Jedná se o jogurty, kefíry nebo třeba potraviny fermentované.

  1. Dostatečný přísun vitamínů a minerálů

Mezi vitamíny, které dokonale podpoří imunitu, patří především A, B, C a D. Z minerálů je to pak chrom, zinek, vápník nebo selen.

  1. Dostatek pohybu

Také pohyb naši imunitu utužuje a vůbec se nemusí jednat o sportovní aktivity na profesionální úrovni. Jakýkoli druh aktivního pohybu patří do zdravého životního stylu. Může se jednat třeba o pravidelné procházky nebo práci na zahradě.

  1. Dostatečný a kvalitní spánek

Klíčem pro dobré zdraví je i kvalitní a dostatečný spánek, při němž si tělo dokonale odpočine a zregeneruje se. Jestliže tělo trpí dlouhodobě nedostatkem spánku, je oslabeno jeho fungování i imunita. Můžete jej podpořit čajovou směsí určenou pro dobrý spánek.

  1. Dostatečný pitný režim
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení