GS Mamatest COMFORT 10 těhotenský test

Kód: 13667
95 Kč –6 %
mmt com
95 Kč –6 % 89 Kč 74 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

GS Mamatest COMFORT 10 je rychlý těhotenský test, který můžete provádět Vy sama. Zjišťuje přítomnost hCG, který se objevuje v moči již ve velmi časném období těhotenství. Test je určen pro sebetestování. Určeno výhradně pro vnější použití.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro včasnou detekci těhotenství.

Rychlé, snadné a spolehlivé zjištění těhotenství.

 • Vysoká citlivost < 10mlU/ml – test můžete použít ode dne očekávané menstruace
 • Rychlost – pozitivní výsledek během první minuty
 • Použitelnost – okamžitě, kdykoli během dne
 • Komfortní aplikace přímo do proudu moči

GS Mamatest COMFORT 10 je rychlý těhotenský test, který můžete provádět Vy sama. Zjišťuje přítomnost hCG, který se objevuje v moči již ve velmi časném období těhotenství. Test je určen pro sebetestování. Určeno výhradně pro vnější použití.

Jak GS Mamatest COMFORT 10 funguje?

hCG je hormon vytvářený placentou a vylučovaný do moči již krátce po oplodnění. Těhotenský test obsahuje protilátky, které specificky reagují s tímto hormonem. Po vložení testovací tyčinky do proudu moči nebo do nádobky s močí vzlíná absorbovaná moč podél membrány. Jakmile moč obsahující hCG dosáhne testovací oblasti v membráně, dojde ke vzniku barevného proužku. Nepřítomnost tohoto proužku naznačuje negativní výsledek. Pokud je test proveden řádným způsobem, objeví se v kontrolní oblasti barevný proužek (slouží ke kontrole správnosti provedení).

 

mmt10-comf-01-1

Co ještě potřebujete?

2. Časomíru (hodiny nebo hodinky).

Sběr a příprava vzorku moči
Kdy mohu odebírat moč pro testování? Pro zjištění těhotenství lze použít jakýkoliv vzorek Vaší moči, nejvhodnější však je první ranní moč, protože obsahuje nejvyšší koncentraci hCG.

Provedení testu

 1.  Testování provádějte při běžné pokojové teplotě (15–30 °C).
 2.  Otevřete sáček roztržením podél zářezu a vyndejte z něj testovací tyčinku.
 3.  Jednou rukou uchopte kulatý konec testovací tyčinky. Druhou rukou sejměte kryt z absorpční části na opačném konci.
 4.  Držte testovací tyčinku tak, aby její absorpční část směřovala dolů. Začněte močit. Vložte absorpční část do proudu moči alespoň na 10 sekund. Nemočte mimo označenou část. (Viz obrázek.) Můžete rovněž zachytit moč do čistého krytu nebo čisté a suché nádobky a alespoň na 15 sekund ponořit polovinu absorpčního polštářku do moči.
 5.  Nasaďte kryt a čekejte, až se objeví barevné proužky. Pozitivní výsledek můžete pozorovat již během 1 minuty, avšak pro potvrzení negativního výsledku je třeba vyčkat 3 minuty, dokud reakce neproběhne úplně. Neodečítejte výsledek testu po uplynutí 5 minut.

Odečtení výsledků

Negativní výsledek (nejste těhotná): Objevil se pouze jeden barevný proužek, a to v kontrolní oblasti (C). Není patrný žádný barevný proužek v testovací oblasti (T). To znamená, že těhotenství nebylo testem potvrzeno.
Pozitivní výsledek (jste těhotná): V kontrolní (C) i testovací (T) oblasti se objevily dva zřetelné barevné proužky. Znamená to, že jste těhotná. Intenzita zbarvení proužku v testovací oblasti závisí na koncentraci hCG, která se během těhotenství mění.
Neplatný výsledek: Pokud nebyl test proveden správným způsobem, neobjevil se žádný barevný proužek nebo se objevil pouze proužek v testovací oblasti (T), nikoliv však v kontrolní oblasti (C). Zopakujte test s novou sadou. Pokud je výsledek testu opakovaně neplatný, kontaktujte prosím výrobce nebo prodejce. Nezapomeňte uvést číslo šarže.mmt10-comf-03

 

 

Poznámka: Pokud je zbarvení proužku v testovací oblasti slabé, doporučujeme provést nový test po 48 hodinách znova.

Co mám dělat, když už znám výsledek?

Pozitivní výsledek (2 proužky) Navštivte co nejdříve ženského lékaře, který by Vás měl vyšetřit a potvrdit, že jste těhotná. Za jistých okolností se může stát, že dostanete falešně pozitivní výsledek. Lékař Vám také poskytne další informace a rady týkající se Vašeho těhotenství. Viz též „Omezení“.
Negativní výsledek (jeden proužek) Domníváte-li se, že jste těhotná, ačkoliv je výsledek negativní (například kvůli vynechání pravidelného menstruačního krvácení), můžete test zopakovat o několik dní později. Pokud je výsledek opět negativní, navštivte lékaře. Viz též „Omezení“.

Omezení

 1. Stejně jako u kteréhokoliv jiného diagnostického úkonu by mělo být těhotenství potvrzeno lékařem, který provede potřebná klinická a laboratorní vyšetření.
 2. Příliš zředěný vzorek moči nemusí obsahovat hCG v koncentraci dostatečné pro získání pozitivního výsledku. Pokud přesto předpokládáte, že jste těhotná, odeberte nový vzorek moči a proveďte test znova nejdříve po uplynutí 48 hodin.
 3.  Ve velmi časné fázi těhotenství můžete získat falešně negativní výsledek testu, neboť koncentrace hCG ve vzorku moči je příliš nízká. V takovém případě odeberte nový vzorek moči a proveďte test znova nejdříve po uplynutí 48 hodin.
 4.  Zvýšení hladiny hCG mohou kromě těhotenství způsobit také některá onemocnění. Pokud lékař tato onemocnění nevyloučil, nemůže být zjištěná přítomnost hCG ve vzorku moči (pozitivní výsledek testu) považována za potvrzení těhotenství.
 5. Pomocí těhotenského testu nelze odlišit mimoděložní těhotenství od těhotenství s normálním průběhem. Zkreslený výsledek testu také může být způsoben spontánním potratem.
 6. Léčba neplodnosti založená na podávání hCG rovněž může zkreslit výsledek testu. V takovém případě výsledek konzultujte se svým lékařem.

Očekávané výsledky

U zdravých netěhotných žen a u zdravých mužů se očekává negativní výsledek testu. Avšak v časném období normálně probíhajícího těhotenství je hladina hCG proměnlivá. Těhotenský test je schopný spolehlivě zachytit těhotenství nejdříve 1 den po první vynechané menstruaci.

Otázky a odpovědi

 1. Vadí, pokud je velký barevný rozdíl mezi kontrolními proužky dvou testů? Ne, rozdílné zabarvení kontrolních proužků neovlivňuje výsledek testu.
 2. Může se výsledek testu odečítat po uplynutí více než 5 minut? Ne, výsledky je potřeba odečíst do 5 minut. Ačkoliv pozitivní výsledek se nemusí změnit ani po několika dnech, negativní výsledek se může změnit na falešně pozitivní již po několika minutách od ukončení testování.
  To může vést k nesprávné interpretaci výsledků. Proto doporučujeme odečíst výsledek během 5 minut a potom test zlikvidovat, abychom vyloučili možnost omylu.
 3.  Testovací oblast proužku se během provádění testu zabarvila do růžova a objevily se v ní podélné pruhy. Vadí to? Ne, chemické složení každého vzorku moči je různé, stejně tak se liší vlhkost vzduchu místnosti, kde test provádíte. Proměnlivost vnějších podmínek může vést ke vzniku podélných pruhů anebo růžového zabarvení. Nemá to však vliv na výsledky testu. Pokud se kontrolní proužek zbarvil během 5 minut, test proběhl správně.

Monoklonální protilátky proti hCG

Jednorázové použití.

Důležitá upozornění

 1. Tato sada je určena výhradně pro vnější použití. Nepolykejte, neužívejte vnitřně!
 2. Po použití zlikvidujte společně s domácím odpadem. Testovací sada se nesmí použít více než jednou.
 3.  Nepoužívejte testovací sadu po uplynutí data použitelnosti.
 4.  Nepoužívejte testovací sadu, pokud je sáček porušen nebo špatně zavařen.
 5.  Uchovávejte mimo dosah dětí.

Obsah balení

1 sáček obsahující testovací tyčinku a vysoušedlo. Vysoušedlo slouží pouze pro účely skladování, pro vlastní testování se nepoužívá.

Příbalový leták s návodem k použití.

 • Uchovávejte v uzavřeném sáčku při teplotě 4–30 ºC, nejdéle do data použitelnosti.
 • Chraňte před vlhkostí, nevystavujte zdrojům tepla a přímému slunečnímu záření.
 • Nesmí zmrznout!
 • Sáček otvírejte teprve těsně před použitím testu.

Výrobce

Se svolením GreenSwan Pharmaceuticals Ltd., England vyrábí GreenSwan Pharmaceuticals CR a. s. Pod Višňovkou 27, 140 00 Praha 4-Krč, Česká republika.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diagnostické testy
Hmotnost: 0.1 kg
Zařazení: Zdravotnické prostředky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Inspirujeme se nejnovějšími trendy a prověřenými znalostmi z oblasti farmacie a medicíny. Využíváme přírodní, prověřené suroviny a špičkové technologie. Díky tomu vytváříme lepší přípravky, které Vám pomáhají žít zdravější a lepší život.

„Vším, co děláme, směřujeme k tomu,
aby si svého zdraví vážili všichni.“

Keith Lauder

Zakladatatel Green-Swan Pharmaceuticals

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz