Tiskové prohlášení REMOSKA, s.r.o. ohledně roušek TNG

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ REMOSKA, s.r.o. OHLEDNĚ ROUŠEK TNG
 
Níže naleznete naše vyjádření ke štvavé kampani rozpoutané ASOCIACÍ NANOTECHNOLOGICKÉHO PRŮMYSLU  proti námi dovezeným rouškám a prezentované  médii. 
 
Většina informací v celé kauze je uváděna na popud Asociace Nanotechnologického průmyslu zavádějícím a jednostranně orientovaným způsobem,   poškozujícím dobré jméno naší společnosti, která na trhu v ČR působí již 63 let. 
 
Celá tato štvavá kampaň, proti bezpochyby velmi kvalitním rouškám TNG, je jen konkurenčním bojem českých výrobců nanovlákenných roušek, kterým se nedaří naplnit výrobní a odbytové kapacity a dodávat roušky do státních výběrových řízení a tudíž se snaží tyto roušky prodávat na trhu, kde se prodávají i roušky TNG. 
 
Připomínám, že TNG roušky byly naší společností dovezeny jednorázově v březnu a dubnu, kdy na českém trhu byl akutní nedostatek kvalitních roušek a byly dodány distribučním společnostem k prodeji. 
 
Jen pro Vaši informaci. Samotná svrchní vrstva roušek TNG je vyráběna technologií NANO YARN (viz. Příloha) na TAIWANU, v jedné z technologicky nejvyspělejších zemí světa, a ve Vietnamu se následně tyto materiály zpracovávají a šijí se z nich třívrstvé roušky. Firma TNG zaměstnává ve 12 výrobních závodech 16.000 lidí a vyrábí textil pro takové značky jako NIKE, ADIDAS a zároveň vyrábí a dodává předmětné roušky pod názvem TNG nano mask do celého světa a v celém světe se také takto propagují a s úspěchem prodávají miliony ks. Americké televize o TNG natáčejí reportáže a před celým USA jim děkují za dodávku TNG nanomasek. Podívejte se na reportáž v odkazu.
 
 
Naše společnost si váží snahy médií objektivně zmapovat složitou situaci kolem nákupu roušek z počátku letošního roku a pro tento účel poskytuje níže uvedené základní informace. 
 
Základní informace:
 
Nikdy jsme netvrdili, že naše roušky jsou z nanovláken, od začátku jsme všechny odběratele otevřeně informovali, že jde o materiál svoji strukturou vykazující stejný efekt jako nanofiltr,  který zachytí částice v řádech nanometrů.
 
Roušky TNG jsou certifikovány mezinárodní autoritou a mají certifikát CE dle EU 2017/745 a jsou v souladu s následujícími standardy:
  • EN 14682:2019
  • EN 149:2001
  • A1:2009
  • EN 14126:2019
  • EN 13795-1:2019
  • ISO 13485:2016
  • ISO 9001:2015
 
REMOSKA s.r.o. si také zajistila odborné posouzení výše zmíněných textilních roušek TNG, z nějž vyplynul jednoznačný odborný závěr, že materiál, z kterého jsou tyto roušky vyrobeny sice neobsahuje nanovlákna ani nanočástice, ale díky použité technologii výroby NANO YARN vykazuje svrchní tkanina roušky podobné vlastnosti jako nanofiltr. Tyto informace sdělila REMOSKA s.r.o. svým partnerům, kteří předmětné roušky prodávali na českém trhu. (Posouzení naleznete viz. níže).
 
V této souvislosti je nutno připomenout  zcela zásadní a relevantní informaci poskytnutou mluvčím ČOI, uveřejněnou v článku na Seznam.cz a sice, že na území ČR není žádný subjekt který by byl akreditovanou laboratoří na problematiku nano vláken a nano materiálů, není jím ani Technická universita v Liberci, takže její odborné posouzení je odborným posouzením soukromoprávního subjektu stejné váhy jako odborné posouzení vypracované Univerzitou Hradec Králové pro Remosku, vyúsťující v jednoznačný odborný závěr o kvalitě roušek, dovážených Remoskou z Vietnamu.
 
 
V úctě
Petr Vaněček, ředitel společnosti
 
REMOSKA s.r.o.
Markova 1768
744 01 Frenštát pod Radhoštěm
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz