Pistácie pražené, solené Irán

Pistácie pocházejí z oblasti Centrální Asie a Středního východu. Jsou to plody nižšího stromu zhruba 10 m vysoký a 30 m široký a dobře snášejí nepříznivé podmínky, dokonce jim nevadí ani teplotní rozdíly v rozmezí -10 až +48 ° C. Vyžadují lokality s intenzivním slunečním zářením a sušší půdou. Jedná se o suchomilné organismy. Nejvíce se jim daří v pouštních oblastech. Pro zajímavost nejvíce pistácií produkuje Írán v roce 2011 tam vyprodukovali cca 472 tis. tun.
Pistácie obsahují velké množství minerálů a zdravých tuků jako jsou draslík, proteiny, vitamíny (A, B, E), fosfor, vápník, zinek, selen a všechny esenciální aminokyseliny.
Pistáciové oříšky jsou syté, nikoli však tučné. Právě naopak – jsou velmi vhodné například při dietách, kde si kontrolujete množství kalorií. Tím, že jsou syté, uspokojí velmi rychle hlad a mají přitom málo kalorií. Skutečností je, že při konzumaci oříšků je přejídání málo pravděpodobné, protože vás i v malém množství dostatečně zasytí.
Cena za 1 kg:
438 Kč včetně DPH 381 Kč bez DPH
Přidejte osobní vzkaz
Potěšte obdarovaného vzkazem, který přepíšeme na luxusní dárkovou kartičku.
x

Další v kategorii

Výživové hodnoty na 100g:

Energetická hodnota: 2380 kJ, 567 kcal, tuky: 44 g z toho nasycené mastné kyseliny: 6 g, sacharidy: 27 g z toho cukry: 8 g, bílkoviny: 22 g, sůl: 1 g.

Složení:

Pražené pistácie ve skořápce, sůl

Země původu:

Irán

Skladování:

Skladujte při teplotách do 18°C, relativní vlhkosti vzduchu do 60% a chraňte před slunečními paprsky.

Alergeny:

Skořápkové plody

Minimální odběr:

100g